Balansery sprężynowe i balansery – koniec z denerwującym pochylaniem się

 

Odciążniki spężynowe i balansery służą ułatwieniu i przyśpieszeniu procesów pracy na stanowiskach produkcyjnych i montażowych. Narzędzia można na nich zawiesić, dzięki czemu miejsce pracy jest zawsze uporządkowane, a pracownicy nie muszą już schylać się, aby dostać się do narzędzi. Zmiany narzędzi są szybsze i pomagają zapobiegać problemom z plecami.

 

Jaka jest różnica między odciążnikami sprężynowymi a balanserami

Odciążniki sprężynowe i balansery służą w zasadzie do tego samego celu, różnią się jednak w kilku punktach. Odciążniki sprężynowe to urządzenia mechaniczne, które kompensują ciężar ładunku za pomocą siły przeciwdziałającej za pomocą hydrauliki lub napędu elektrycznego. Składają się z urządzenia, które można przymocować do ściany oraz liny z karabińczykiem. Pracownik może przyciągnąć linę do siebie i przymocować do niej narzędzie. Kabel odciążnika sprężynowego powraca następnie do pozycji wyjściowej. Z tego powodu odciążniki sprężynowe nazywane są również zwijaczami. W przeciwieństwie do tego balanser stara się zrównoważyć ciężar narzędzia i utrzymywać go stale w określonej pozycji.

Obszary zastosowania odciążników sprężynowych i balanserów

Ze względu na ich nośność, odciążniki sprężynowe i balansery znajdują zastosowanie głównie tam, gdzie do naprawy sytuacji używany jest ciężki sprzęt. Są to na przykład obszary technologii śrubowej, urządzeń elektrycznych i ciśnieniowych, maszyn rzeźniczych i linii zasilających robotów. Odciążniki sprężynowe pomagają głównie w uchwycie narzędziowym i prowadzeniu pakietów kabli, podczas gdy balansery są używane bardziej do precyzyjnej pracy, ponieważ mogą utrzymać narzędzia w stanie nieważkości w pożądanej pozycji. To odciąża pracowników i mogą z łatwością prowadzić narzędzia ręcznie.

Balansery i odciążniki sprężynowe mogą być również wyposażone w zamek do stopniowego zwrotu towaru do transportu i ustawienia go na określonej wysokości. Nośność wynosi około 14 kg dla odciążników i 180 kg dla balanserów.

Kontakt Kundenservice Beratung TORWEGGE

Wysokiej jakości odciążniki sprężynowe i balansery firmy TORWEGGE

 

Balansery i balansery sprężynowe mogą zapewnić najlepsze wsparcie w odciążeniu pracowników i pomóc w ergonomicznym projektowaniu miejsca pracy. W naszej szerokiej ofercie na pewno znajdziesz odpowiednie urządzenia do swoich wymagań.
Zapraszamy również do zapoznania się z innymi naszymi technologiami przeładunkowymi i transportowymi, takimi jak systemy przenośników podwieszanych, urządzenia transportowe i stoły podnośne.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych balanserów sprężynowych i balanserów lub potrzebujesz porady w zakresie wyboru, skontaktuj się z nami w dowolnym momencie!

 

Odciążniki sprężynowe i balansery w naszym sklepie internetowym

Ergonomia pracy w logistyce wewnętrznej

 

Ergonomiczne stanowisko pracy pomaga zachować zdrowie i zapobiegać chorobom, które często wynikają z wad postawy. Dlatego należy dokładniej przyjrzeć się procesom roboczym w przedsiębiorstwie. 

Zmiany demograficzne nie omijają również logistyki wewnętrznej. Zarówno w tym obszarze, jak i w innych działach brakuje wykwalifikowanych pracowników. Choroby układu mięśniowo-szkieletowego nie są tu rzadkością. 

Pomyśl o zmianach! Nasz zespół z przyjemnością pomoże Ci w ergonomicznym kształtowaniu procesów logistyki wewnętrznej.

 

Skorzystaj z doradztwa już teraz